Ehdota TSV:n hallituksen jäsentä ja varajäsentä 12.8.–16.9.2020

Uutiset   7.8.2020 14.31   Päivitetty 2.10.2020 13.12

Jäsenseurat voivat tehdä ehdotuksen hallituksen jäseneksi ennen syyskokousta verkkolomakkeella, joka on auki TSV:n verkkosivuilla 12.8.-16.9.2020. Huomioikaa, että ehdokkaalle tulee samalla esittää myös henkilökohtaista varajäsentä. 

Vuoden 2020 syyskokous järjestetään TSV:n hallituksen päätöksellä poikkeuksellisesti sähköpostikokouksena 17.–25.9.2020. Päätös perustuu eduskunnan 24.4.2020 hyväksymään yhdistysten kokouksia koskevaan poikkeuslakiin. Sähköpostikokouksesta, kokouksen päätöksenteosta ja hallituksen jäsenten valinnasta annetaan tarkempia tietoja syyskokousta koskevassa erillisessä uutisessa ja kokousmateriaalissa.

Ehdotukset hallituksen jäseniksi on tehtävä ennen syyskokousta

Hallituksessa vapautuu kaudelle 2021–2023 kolme paikkaa. Ehdotukset tulee tehdä verkkolomakkeella, joka on auki TSV:n verkkosivuilla 12.8. klo 8.00 alkaen ja sulkeutuu 16.9. klo 16.00. Kokousjärjestelyjen takia ehdotuksia hallituksen jäseniksi voi tehdä vain ennen syyskokouksen sähköpostikokouksen avautumista. Huomioikaa, että ehdokkaalle tulee samalla esittää myös henkilökohtaista varajäsentä. Ehdokkaiden ja heidän varajäsentensä nimet julkaistaan verkkosivuilla sitä mukaa, kun ehdotuksia on tehty. Ehdokaslista lähetetään seurojen yhteyshenkilöille 17.9.

Ehdotus hallituksen jäseneksi tehdään verkkolomakkeella:

Ehdotuslomake suomeksi (lomake on sulkeutunut)
Ehdotuslomake ruotsiksi (lomake on sulkeutunut)

Tehdyt ehdotukset kootaan ja julkaistaan TSV:n verkkosivulla:

Koontisivu suomeksi (äänestys on päättynyt, tietoja ei ole enää saatavilla)
Koontisivu ruotsiksi (äänestys on päättynyt, tietoja ei ole enää saatavilla)

Ehdotuksen tehneen seuran tulee osallistua sähköpostikokoukseen, jotta seuran ehdotus voidaan hyväksyä. Verkossa tehtyä esitystä ei voi enää muuttaa tai perua lomakkeen lähettämisen jälkeen.

Tutustu TSV:n hallituksessa vuonna 2020 toimiviin jäseniin ja varajäseniin TSV:n verkkosivulla.

Lisätietoja ehdokasasettelusta saa toiminnanjohtaja Lea Ryynänen-Karjalalaiselta: lea.ryynanen-karjalainen(at)tsv.fi.