Sarjan tiedot

Annales Fennici Mathematici

Julkaisija(t)
Suomalainen Tiedeakatemia
Perustamisvuosi
1941
ISSN
2737-0690
Kotisivu
https://afm.journal.fi
Toimituksen osoite
Department of Mathematics and Statistics, POB 68, FI-00014 University of Helsinki
Päätoimittaja
Olli Martio
Kuvaus
Contents mathematical articles
Julkaisun kieli
eng fra deu
Numeroita vuodessa
2
Tilausosoite
www.tiedekirja.fi
Vuositilaushinta (EUR)
120
Julkaisua saa vaihtona
www.tsv.fi/engl/ec.html
Indeksoitu julkaisuissa
Bull.Signal., Compumath., Math.Rev., Phys.Abstr., Ref.Zh., Sci.Abstr., Sci.Cit.Ind., Zent.Math.
Verkkoversio
https://afm.journal.fi
Muuta tietoa
vol 18-32 (v. 1993-2007) kaikki artikkelit osoitteessa mathstat.helsinki.fi/Annales/Anna.html